Nawozy i materiał siewny

Nawozy wieloskładnikowe

  • POLIFOSKA 5, 6 – Zawarty w Polifosce®  azot w formie amonowej, nie ulega wymywaniu z gleby i jest wolno pobierany przez rośliny. Fosfor w formie fosforanu jedno i dwuamonowego jest najlepiej przyswajalną formą tego składnika, dobrze pobieraną również w warunkach niedoboru wody w glebie. Polifoska®  zawiera potas w formie chlorku potasu, czyli soli potasowej i siarkę w formie siarczanu. Nawóz ten może być stosowany pod wszystkie rośliny uprawne: zboża ozime i jare, rośliny przemysłowe i okopowe, na użytkach zielonych oraz w uprawie warzyw i sadownictwie. Polifoskę®  zaleca się stosować na gleby ubogie i ubogie w potas, w warunkach niskiego nawożenia organicznego oraz pod rośliny potasolubne takie jak: burak cukrowy, ziemniak, kukurydza i rzepak. Najwyższą efektywność uzyskuje się stosując Polifoskę®  przedsiewnie, mieszając z glebą na głębokość 10-20 cm. Nawóz ten można stosować także wczesną wiosną, pogłównie na rośliny ozime. Uprawy wieloletnie nawozić wiosną. Polifoskę®  można mieszać bezpośrednio przed rozsiewem z Mocznikiem.pl, saletrą amonową i z saletrzakiem, a w dowolnym czasie z solą potasową.
  • POLIFOSKA MAX – Nawóz ten może być stosowany pod wszystkie rośliny uprawne: zboża ozime i jare, strączkowe, przemysłowe i okopowe, na użytkach zielonych oraz w uprawie warzyw i sadownictwie. Polifoskę® M-MAKS zaleca się stosować w pierwszej kolejności na gleby ubogie w magnez i potas – najczęściej gleby lekkie, w warunkach niskiego nawożenia organicznego oraz pod rośliny magnezo i potasolubne takie jak: burak cukrowy, ziemniak, owies, kukurydza, strączkowe i rzepak. Najwyższą efektywność uzyskuje się stosując Polifoskę® M-MAKS przedsiewnie, mieszając z glebą na głębokość 10-20 cm. Nawóz ten można stosować także wczesną wiosną, pogłównie na rośliny ozime. Uprawy wieloletnie nawozić wiosną. Polifoskę® M-MAKS można mieszać bezpośrednio przed rozsiewem z Mocznikiem.pl, saletrą amonową i z saletrzakiem, a w dowolnym czasie z solą potasową.
  • LUBOFOS POD RZEPAK – jest nawozem granulowanym, przeznaczonym do stosowania w uprawie rzepaku. Zawiera wszystkie składniki niezbędne do prawidłowego wzrostu roślin i zapewnia uzyskanie wysokich plonów. Skład nawozu uwzględnia specyficzne wymagania pokarmowe rzepaku pod względem siarki, boru i manganu. Kompozycja fizyczna i skład chemiczny nawozu umożliwia roślinom korzystanie przez cały okres wzrostu ze składników uwalniających się z granuli nawozowej. W uprawie rzepaku ozimego przedsiewne nawożenie Lubofosem pod Rzepak wpływa na lepsze przygotowanie roślin do okresu zimowego. Zwiększa ich zimotrwałość i mrozoodporność. Lubofos pod Rzepak zalecany jest również pod inne rośliny krzyżowe, np. gorczycę, rzepik oraz warzywa kapustne.
  • LUBOFOSKA –  jest nawozem przeznaczonym do przedsiewnego stosowania w pierwszej kolejności pod zboża ozime i rzepak, w uprawach na glebach ubogich w magnez przyswajalny i siarkę. Może być również stosowana wiosną pod zboża jare, ziemniaki, rośliny strączkowe i motylkowe drobnonasienne, uprawiane w mieszankach z trawami oraz na użytki zielone. Skład nawozu najbardziej odpowiada potrzebom zbóż ozimych i rzepaku, ponieważ po przedsiewnym nawożeniu tych roślin niepotrzebne jest już żadne dodatkowe jesienne nawożenie. Dopiero w okresie wiosennym stosuje się odpowiednio pogłównie dawki azotu. Również przedsiewnie stosuje się ten nawóz w okresie wiosennym i niezbędne jest uzupełniające nawożenie azotem, które należy zastosować pogłównie, zgodnie z potrzebami uprawianych gatunków. Nawóz ten zastosowany na łąkach i pastwiskach przyczynia się do poprawy jakości pasz.

Nawozy azotowe

  • SALETRA AMONOWA N – 34% (PUŁAWSKA) – Saletra amonowa jest uniwersalnym, granulowanym nawozem azotowym o szybkim i trwałym działaniu. Zawiera ok. 34 % azotu (ok.17% w formie amonowej i ok. 17% w formie azotanowej). Może być stosowana na wszystkie gleby,  pod wszystkie rośliny,  przedsiewnie i pogłównie.
  • SALETRA AMONOWA N – 32% (KĘDZIERZYŃSKA) + CaO – 2%
  • SALETRZAK N – 27%
  • SALMAG N – 27%, CaO – 3,5%, MgO – 4%
  • MOCZNIK N – 46%
  • SALETRA CAN N – 27%, MgO – 4%, CaO – 7%

Nawozy azotowe

  • SIARCZAN AMONU (N – 21%, S – 12%) zawiera azot w formie amonowej i łatwo dostępną siarkę, wobec czego nadaje się pod rośliny wymagające dobrego zaopatrzenia w te składniki pokarmowe. Siarczan amonu wykazuje powolne działanie i jest typowym nawozem przedsiewnym. Z uwagi na fizjologicznie kwaśną reakcję siarczanu amonu, stosować go należy przede wszystkim na glebach o odczynie zasadowym lub obojętnym. Na glebach słabo kwaśnych, zgodnie z zaleceniami nawozowymi, siarczan amonu stosować pod uprawy wymagające takich warunków. Przed siewem siarczan amonu można mieszać z mączką fosforytową, fosforanem amonowym , polifoską a także z nawozami potasowymi.
  • SIARCZAN MAGNEZU MgO – 16%, S – 13%
  • SIARCZAN POTASU K – 50%
  • FOSFORAN AMONU N – 18%, P – 46% – Nawóz ten może być stosowany pod wszystkie rośliny uprawne: zboża ozime i jare, przemysłowe i okopowe, na użytkach zielonych oraz w uprawie warzyw i sadownictwie. POLIDAP zaleca się stosować w pierwszej kolejności na gleby ubogie w fosfor.  Najwyższą efektywność, również w warunkach niedoboru wody w glebie, uzyskuje się stosując POLIDAP przedsiewnie, mieszając z glebą na głębokość 10-20 cm. Nawóz ten można stosować także wczesną wiosną, pogłównie na rośliny ozime. Uprawy wieloletnie nawozić wiosną.  POLIDAP można mieszać bezpośrednio przed rozsiewem z MOCZNIKIEM, saletrą amonową i z saletrzakiem, a w dowolnym czasie z siarczanem potasu i solą potasową
  • SUPERFOSFAT WZBOGACONY 40%
  • SÓL POTASOWA 60% – Nawóz przedsiewny, wymagający przykrycia – wymieszania z glebą. Na glebach ciężkich, średnich i próchniczych zaleca się stosowanie późną jesienią. Na glebach lekkich wczesną wiosną. Nawóz przydatny prawie pod wszystkie rośliny z wyjątkiem roślin wrażliwych na formę chlorkową.

Co jeszcze odkupi nasza firma? 

Ciągniki rolnicze

Maszyny budowlane

Jesteśmy do twojej dyspozycji